Vinted Giveaway


This rainy weather is the best time for cleaning the closet. Also because there is no space left for new pieces.

Since I came back from Paris, a part of my clothes was still in the luggage. Now I finally unpacked everything and found out, there is no space in my closet. So I had to do a raid and throw away also the things which "I might want to wear one day again". :D

Half of it goes to charity but the second was uploaded to Vinted. I gave the clothes low prices and I hope they could make someone happy.
Then it came to my mind that when I´m doing a post about this, I could give something for free. So if anyone is interested to pick one item for free, leave me a comment here.

The condition to enter the contest is to follow me on GFC or Bloglovin and like my  Facebook or Instagram account. And who does everything is favoured, of course. :D I have no idea if anyone will be interested to get something from my closet, but if it is one person, he is at least a winner. And don´t forget to add your email to your comment so I can contact you if you win.

My Vinted account is HERE. You can choose anything you like.


Kdy jindy udělat čistku šatníku, než když je venku ošklivo? A taky když už se vám tam další oblečení prostě nevejde.

Od návratu z Paříže jsem měla věci ještě v kufrech a konečně se dostala k tomu, všechno vybalit. Předcházelo ale vyházení spousty věcí. Dala jsem si nůž na krk a snažila se dát pryč i věci, "které by se ještě někdy mohly hodit". :D
Půlka poputuje na charitu, ale tu druhou se mi podařilo nafotit a dát na Vinted. Věcem jsem přidělila lidové ceny a doufám, že ještě někomu udělají radost.

No a tak mě napadlo, že když už o tom dělám článek, mohla bych i třeba udělat radost někomu z vás. Pokud je tady někdo, kdo by měl zájem si z těch věcí něco vybrat zadarmo, nechť mi nechá pod tímhle článkem komentář.

Podmínkou je sledovat CITC přes GFC nebo Bloglovin a dát lajk mému účtu na Facebooku nebo Instagramu. A kdo splní všechno, bude mít samozřejmě protekci. :D
Netuším, zda byste o tohle měli zájem, ale i kdyby se ozval třeba jen jeden člověk, aspoň bude mít výhru jasnou. No a samozřejmě připište váš email, kam vás potom kontaktuju.


Můj Vinted účet najdete TADY. Můžete si vybrat samozřejmě cokoliv.


Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE


Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE

Labels: