Sardegna in pictures


Voilá the promised post with photos from Sardinia! I don´t have a lot to say, you will see all the beauty yourselves. We were just impressed by the loveliness of the nature and the views of the sea and clifs.
I didn´t wanna leave at all, I would love to spend there whole summer.
I have a small story for you from the airport. I met Heidi Klum! She looks amazing, even better than in TV. She was there with her young boyfriend who looked like 20 years old. I wanted to take a picture, but it was too awkward, because she was stading too close.

And now the pictures! They were taken at Baja Sardinia, Santa Teresa di Gallura, Porto Cervo and Porto Aranci.

Je tu slibovaný článek plný fotek ze Sardínie. Asi k tomu není moc co říct, všechnu tu krásu uvidíte sami. Celý týden jsme jen žasli nad nádherou přírody a nad pohledy na moře a útesy.
Domů se mi vůbec nechtělo, nejradši bych tam strávila celé léto. 
Ještě se vám musím pochlubit se zážitkem z letiště. Potkali jsme Heidi Klum! A vypadá božsky, ještě líp než v televizi. Byla tam se svým zajíčkem, co vypadal tak na 20. Chtěla jsem si ji vyfotit, ale bylo mi to trapný, protože stála dost blízko. 

A teď už se vrhneme na ty fotky. Pořídila jsem je v Baja Sardinia, Santa Teresa di Gallura, Porto Cervo a v Porto Aranci.

Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE


I called our room a Barbie house! But it´s classic Sardinian old style. So pretty.

I was so happy when I discovered this in our room! :D


Hihi, I had to take a photo :D


I don´t usually take a lot of pics of food. But I love this Italian style, when you go to some random beach fast food place and get this perfection!
Fiat on the scene! :D I had so much fun in this car.A bag sofa anyone?


Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE

Labels: