Fondation Louis Vuitton


Yesterday I visited Fondation Louis Vuitton. No, it´s not a Louis Vuitton museum. Of course everybody thinks so when they hear the name. It´s a new Parisian architectonic treasure. The building serves like a gallery at a first place.
If you´re in Paris and you have few hours of time, this is worth seeing. I don´t usually like contemporary art a lot but I loved this. Just the shape of the building is mind-blowing and the exposition is also pretty good. You will see few things  I liked in this post.

Fondation Louis Vuitton is surrounded by Jardin d´acclimatation, which is a botanical garden with a bit of adventure. It used to be a Zoo which was opened in 1860. That is pretty interesting. Now you can find there just few animals but it´s still a very nice walk through this place. It´s a paradise for kids. We felt a bit sorry that we´re already so old.

Do you like contemporary art? Have you ever heard about this place? :)

Včera jsem navštívila Fondation Louis Vuitton. Ne, nejedná se o muzeum Louise Vuittona, jak si většina lidí na první pohled myslí. Je to nový pařížský architektonický skvost. Budova slouží zejmená pro výstavy. 
Pokud jste v Paříži a máte pár hodin času, určitě stojí za to, se tam vypravit. Budova a prostor je skutečně vyjímečný. Najdete tam samozřejmě moderní umění. Nejsem většinou fanoušek číslo jedna, co se moderního umění týče, ale tohle je skvělý. I expozice se mi moc líbila. Hlavně projekce v temným sále. 

Fondation Louis Vuitton je obklopená Jardin d´acclimatation, jedná se o botanickou zahradu. Původně byla otevřená jako Zoo v roce 1860, což je celkem zajímavý. Dneska tam najdete jen pár druhů zvířat, ale pořád to je moc pěkná procházka. Je to hotovej ráj pro děti. Bylo nám trošku líto, že už jsme tak starý a na spoustu atrakcí jsme už byli moc velký.

A co vy? Máte rádi moderní umění? Už jste někdy o tomhle místě slyšeli? :)


Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBEFollow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE

http://www.fondationlouisvuitton.fr/

Labels: