Video: Riri at Dior - Secret Garden


Yesterday Dior released a new Secret Garden video starring Rihanna. I couldn´t wait to see it as they were constantly teasing on youtube. And I love it! 
I´m obsessed with Versailles and I can´t imagine a better place for this. I would love to have the chance to wonder there alone as Riri in this video. 

Unfo the rest of us will probably still have to visit this place with the other milion tourists. Anyway if you will have a chance to go to Versailles do not a hesitate a second. For me it was the cultural top of whole Paris and surroundings.
 I have to go again!


Dior včera konečně publikoval nové Secret Garden video s Rihannou. Nemohla jsem se dočkat, protože neustále postovali nějaký útržky. A je to top!
Miluju Versailles a nedokážu si představit lepší místo na takový video. Bylo by úžasný mít šanci se takhle potulovat po Versailles sama, jako to předvádí Riri ve videu.

Bohužel my ostatní se tam budeme asi i nadále muset mačkat s tisícem dalších lidí. Ale pokud se vám někdy naskytne možnost, tak se tam rozhodně neváhejte vypravit. Pro mě osobně to byl největší kulturní zážitek z Paříže a celýho okolí a jak tak koukám, budu muset jet zas!

Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE CHANNEL

Labels: