28/5/2015 Tereza

Hello everyone!
Here comes new outfit. We were shooting in front of the Hotel de ville in the 4th arrondissement. Me and Francesca love the building, it´s so opulent. It houses the local administration and mayor, but it´s more famous for it´s large receptions.
I love the bowtie in this outfit! It´s a handmade piece by a Croatian brand Tie Me. They are very precise in what they do. Davor has totally fallen for their pieces and they became a part of almost every Davor´s outfit.
I´m leaving for Berlin tomorrow. I will spend 4 days there and we are going to the Berlin festival with my friends. I can´t wait! For sure I will add here some photos or report later. Don´t forget to also follow our Instagram, I will post there as well!

Ahoj všichni!
Je tady novej outfit. Fotili jsme před Hotel de ville ve čtvrtém arondismentu. My s Francescou Hotel de ville zbožňujem, je to neskutečná stavba. Sídlí tam místní správa a starosta Paříže. Hotel de ville je ale především slavnej kvůli opulentním eventům. 
Miluju tenhle bowtie, který můžete vidět v dnešním looku. Je to handmade kousek od chorvatský značky Tie Me. Je to skutečně precizní práce. Davor se do jejich motýlků zamiloval tak, že už je nosí skoro každej den.
Zítra odlítám do Berlína na 4 dny a už se nemůžu dočkat. Chystáme se na Berlin festival, což si myslím, že bude slušná párty. Určitě sem pak hodím nějaký fotky nebo report a nezapomeňte sledovat i Instáč, tam se taky něco objeví.
P.S. Musím se omluvit za svoji češtinu/nečeštinu v tomhle postu, nějak to nedokážu líp zformulovat. :DFollow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE CHANNELTereza is wearing:
Coat: Zara
Jacket: Forever 21
Pants: Zara
Bow tie: Tie Me
Shirt: Tommy Hilfiger
Shoes: Asos
Bag: H&M
Watch: Jaguar

Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM / BLOGLOVIN / YOUTUBE CHANNEL

Labels: ,